czwartek, 21 listopada 2024 07:57
Musisz to zobaczyć!

ŁZS głowy a przeczosy – przyczyny,  leczenie i pielęgnacja

Krosty we włosach, nadżerki i strupy, nierzadko pojawia się też świąd – to tylko co niektóre z nieprzyjemnych i dość charakterystycznych objawów ŁZS głowy. Żeby jednak potwierdzić diagnozę, koniecznie trzeba skontaktować się z dermatologiem, który jest jedyną kompetentną osobą w tej dziedzinie. Krosty we włosach mogą być bardzo uciążliwe, dlatego trzeba wiedzieć, jak postępować, by jeszcze bardziej nie pogłębić problemu. Zatem czytaj dalej, a powiemy Ci jak zażegnać przykre problemy, związane z łojotokowym zapaleniem skóry.
  • 14.09.2024 08:35
  • Autor: Farmacia Verde
ŁZS głowy a przeczosy – przyczyny,  leczenie i pielęgnacja

Krosty we włosach związane z ŁZS – co musisz wiedzieć?

Jak rozpoznać tę dermatozę:

Dermatolog z samej obserwacji jest w stanie wywnioskować, jaka to choroba skórna, jednak w przypadku niepewności, może zlecić wykonanie badania mikologicznego oraz biopsję skóry. 

Jakim trychologicznym zabiegom warto się poddać, by złagodzić objawy choroby:

Trycholog podczas obrazowego badania skóry oraz jej oględzin pod trychoskopem, dobiera najlepszą metodę leczenia.

Ogólnie często stosowana jest technologia:

  • infuzji tlenowej,

  • infuzji beztlenowej,

  • terapia PUVA,

  • fototerapia.

Co robić w domu, żeby zniwelować krostki na głowie:

  • Pod żadnym pozorem nie powinno się rozdrapywać, ani wyciskać krostek. 

  • Należy zwrócić uwagę na właściwe leczenie oraz pielęgnację przy pomocy kosmetyków, opierających swe działanie na naturalnych składnikach. 

Jak skutecznie pozbyć się objawów:

Tylko połączenie odpowiedniego leczenia z dobraną pielęgnacją, jest w stanie szybko umitygować zmiany.

Łojotokowe zapalenie skóry – charakterystyka choroby

To uporczywe i przewlekłe schorzenie objawia się zmianami złuszczającymi, o podłożu rumieniowym, nawet z wysiękami.

Przyczyna ŁZS nie została do końca poznana, jak na razie podejrzewa się, z jakichś względów, nadmiernie pracujące gruczoły łojowe, produkujące tłusty łój, który jest pożywką dla grzybów malassezia furfur. A to sprawia, że te pasożyty zaczynają się niebezpiecznie namnażać. Lipofilne drożdżaki występują u każdego w składzie mikroflory, ale jego wzmożona kolonizacja jest odpowiedzialna za nasilenie zmian ŁZS, co wywołuje nieprawidłową odpowiedź komórek układu immunologicznego – na obecność komórek pasożytów. Grzyby malassezia furfur wykazują bowiem zapalne oraz toksyczne właściwości.

Co również istotne nieprawidłowo leczona dermatoza rozsiewa się na inne części ciała, bogate w gruczoły łojowe. Zazwyczaj jednak zmiany obejmują: 

  • brwi, 

  • powieki, 

  • małżowiny uszne, 

  • fałdy nosowo-wargowe, 

  • policzki, 

  • klatkę piersiowa, 

  • obszar między łopatkami.

Zarządzanie łuszczycą
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

W leczeniu łojotokowego zapalenia skóry często dermatolodzy wykorzystują antybiotyki, inhibitory kalcyneuryny, retinoidy oraz glikokortykosteroidy. Warto jednak, oprócz leczenia, wdrożyć właściwą pielęgnację, by wyregulować pracę sebum oraz zagoić krosty na skórze głowy. W tym celu dobrze jest wybrać profesjonalny zestaw ze specjalnym przeznaczeniem do walki z łojotokowym zapaleniu skóry   mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Najwyższej jakości, skuteczne dermokosmetyki, niwelujące nie tylko krosty na głowie, ale wszystkie objawy ŁZS – od Seborh

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed –kliknij
  • Szampon na krosty na głowie Seborh – ma w sobie cenny pirokton olaminy, biolin, siarczek selenu czy betainę.  Odpowiednia formuła ułatwia zabijanie grzybów, dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Szampon złuszcza i usuwa martwy naskórek oraz  sebum. Skórę zostawia nawilżoną, miękką i gładką.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej na przykład: siarkę, kwas mlekowy, mocznik, olej konopny. Dzięki temu produktowi szybko zostają unormowane gruczoły łojowe, a naskórek staje się odkażony, ukojony i miły w dotyku.

  • Płyn Seborh – zawiera w składzie między innymi: ekstrakt z nagietka, glukonolakton, kwas jabłkowy czy argininę. Lekka mgiełka normalizuje pracę sebum oraz nadmierne złuszczanie naskórka, co istotne aktywnie odżywia naskórek. Płyn wzmacnia naczynia krwionośne, ale też wspomaga mikrokrążenie.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Więcej na stronie seborh.pl

 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, typu krosty we włosach?

Przede wszystkim, jeżeli zauważysz niepokojące zmiany na skórze głowy, typu krosty, jak najszybciej skontaktuj się z dermatologiem, który odpowiednio Tobą pokieruje, przepisze właściwe leki, ewentualnie poleci inne odpowiednie produkty. Regularnie stawiaj się na wyznaczone przez specjalistę wizyty i przestrzegaj jego zaleceń. 

Pamiętaj, że łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewleką, więc nie da się z niej wyleczyć. Zwrócić uwagę na dermokosmetyki z przeznaczeniem do walki z ŁZS, które zwalczą wszystkie objawy choroby, a nie tylko jeden. 

Podsumowanie

Nieleczone ŁZS potrafi rozprzestrzeniać się na inne obszary bogate w gruczoły łojowe. Warto zatem skontaktować się ze specjalistą i przestrzegać jego zaleceń. Nieoceniona okazuje się również pielęgnacja przy pomocy kosmetyków z odpowiednio dobranymi składnikami aktywnymi. Wtedy krosty na skórze głowy nie będą się pojawiać, a przy okazji zniwelowane zostaną również inne przykre objawy tej uciążliwej dermatozy.

Materiał partnera


test