Inwestycje, czyli wydatki
Nie ma znaczenia, czy mowa o niewielkiej firmie, czy takiej, która z powodzeniem działa na rynku od wielu lat – właściciel każdej, aby być konkurencyjnym, musi inwestować. Nowe urządzenia, maszyny, pojazdy – wszystko to sporo kosztuje. W przypadku braku oszczędności na firmowym rachunku bankowym wcale nie musisz rezygnować z planów – możesz skorzystać z produktów znajdujących się w ofercie banku. Wystarczy, że wykażesz, że masz zdolność kredytową, czyli jesteś w stanie spłacać co miesiąc ratę.
Jakimi produktami powinieneś się zainteresować? Wybór masz spory – jeżeli:
- chcesz zakupić samochód, to możesz sięgnąć po kredyt lub zdecydować się na leasing,
- potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na bieżącą działalność, bo zamierzasz wydać oszczędności, to – poza limitem w rachunku bieżącym – możesz sięgnąć po kredyt obrotowy.
Każde z powyższych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Aby wybrać najlepszą opcję, powinieneś zapoznać się z poszczególnych produktami.
Kredyt czy leasing?
Jeżeli potrzebujesz samochodu, aby np. rozszerzyć prowadzoną dotychczas działalność gospodarczą, to leasing będzie dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?
Pod względem podatkowym leasing wypada korzystniej niż kredyt. Co więcej, po wygaśnięciu umowy zawartej z firma leasingową, możesz po prostu zrezygnować z wykupu samochodu i podpisać nową umowę, otrzymując tym samym dostęp do nowszego modelu pojazdu.
Przykładem atrakcyjnej oferty leasingowej jest np. propozycja Idea Banku (https://www.ideabank.pl/leasing). Jeżeli zdecydujesz się na leasing pojazdu do 3,5 tony, to możesz podpisać umowę leasingową nawet na 84 miesiące. To jednak nie wszystko, bo będziesz mógł zaoszczędzić na zakupie paliwa – bank proponuje 10% zwrotu za zakup paliwa klientom, którzy zdecydują się na Konto Branżowe.
Czy kredyt obrotowy się sprawdzi?
Owszem, może to być korzystne rozwiązanie dla twojej firmy, o ile potrzebujesz dostępu do środków, z których będziesz finansował bieżącą działalność. Wystawiasz faktury z długiem terminem płatności? A może część twoich stałych kontrahentów – od czasu do czasu – spóźnia się z wykonaniem przelewu? W takiej sytuacji skorzystanie z kredytu obrotowego pozwoli ci uregulować swoje zobowiązania wobec podmiotów trzecich lub pracowników.
Jednym z kredytów obrotowych, którym powinieneś się zainteresować, jest ten: https://www.ideabank.pl/kredyt-obrotowy. Dlaczego? Ze względu na atrakcyjne warunki – bank proponuje:
- minimalną kwotę kredytu w wysokości 1 000 zł i maksymalną w wysokości do 1 500 000 zł,
- maksymalna kwota kredytu jest oferowana z gwarancją de minimis,
- okres kredytowania wynosi 12 miesięcy.
Jeżeli szukasz innej propozycji, ale zdecydowałeś się skorzystać z kredytu dostępnego w ofercie Idea Banku, to powinieneś zajrzeć do zestawienia kredytów przygotowanego przez ten bank. Ranking jest dostępny pod adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm.
Potrzebujesz dostępu do dodatkowych środków, aby rozwijać firmę? Pamiętaj, że masz sporo możliwości – musisz tylko wybrać najlepszą.
Artykuł sponsorowany