Pierwszy dzień matur już za nami… a właściwie to za maturzystami. Część zapewne mocno się stresowała, a część pewnie podeszła do egzaminu na luzie. Nie zmienia to jednak faktu, że matura to pierwszy poważny egzamin w życiu młodych ludzi.
Na maturze pojawił się stary dobry znajomy Tadeusz Soplica oraz „Noce i dnie”. Tematy brzmiały następująco:
1. Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Pana Tadeusza, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury.
2. Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Nocy i dni Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.
Czy to trudne tematy? Zapytaliśmy o to, maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Większość z nich była zadowolona. Co ciekawe, każdy z nich podkreślał, że mimo iż lekcje mieli przez dwa lata głównie zdalnie, to nauczyciele zrobili wszystko, aby jak najlepiej przygotować ich do egzaminów.
Życzymy powodzenia maturzystom na kolejnych egzaminach!
Napisz komentarz
Komentarze