Już wkrótce szpital w Bełchatowie rozpocznie rekrutację do programu „Pomocna dłoń”. Jest to program, który obejmuje długoterminową opiekę w domu pacjentów, teleopaski, pulsoksymetry, ciśnieniomierze oraz fizjoterapię i wsparcie psychologiczne dla opiekunów, przeznaczony dla seniorów z powiatu bełchatowskiego. Wszystkie teleopaski są wyposażone w przycisk SOS, dzięki któremu chorzy będą mogli samodzielnie wezwać pomoc. Działać też będzie telecentrum, które na bieżąco zareaguje, gdy parametry pacjenta będą nieprawidłowe. Urządzenia mają możliwość monitorowania stanu pacjenta na odległość przez zespół medyczny. Dodatkowo każda osoba dostanie tablet, który umożliwi bieżący dostęp do danych.
- Program „Pomocna dłoń” oparty jest na nowoczesnych technologiach – takich jak teleopaski, pulsoksymetry, ciśnieniomierze. Wszystko to pozwoli na stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjentów i reagowanie w odpowiednim momencie, kiedy ich zdrowie tego wymaga. Ale dajemy naszym seniorom coś więcej niż tylko technologię. Dajemy im poczucie, że nie są sami, że ich potrzeby są ważne – mówił Piotr Wojtysiak, wicemarszałek województwa łódzkiego.
Opieką długoterminową oraz wsparciem zostaną objęte 54 osoby z powiatu bełchatowskiego. Na pacjentów czeka także rehabilitacja i psycholog.
- Wyciągamy pomocną dłoń do osób, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia – mówiła Magdalena Spólnicka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Do programu mogą się zgłaszać pacjenci ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, powyżej 80 roku życia lub z wynikiem skali Barthel poniżej 60 punktów. Do programu mogą zgłaszać się również osoby, które mieszkają samotnie, nie mają opiekunów.
Projekt realizowany w partnerstwie z Fundacją 4 Future.
- Wszystkich informacji o sposobie rekrutacji do programu oraz o jego funkcjonowaniu udziela dział organizacyjny szpitala w Bełchatowie. Można także zadzwonić pod numer telefonu: 44 635 85 38 - mówiła Dagmara Bednarek, dyrektor szpitala w Bełchatowie.
Napisz komentarz
Komentarze