Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich obchodziło swój jubileusz 5-lecia. To była świetna okazja do podsumowań i przypomnienia tego, jakie były początki muzeum.
Początki muzeum to marzenie mojego taty, jeszcze lata 90. Marzenie to się ziściło 5 lat temu i jesteśmy. 5 lat minęło jak jeden dzień, ale działamy dalej – mówi Patryk Kamiński Prezes Fundacji Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich.
Muzeum działa prężnie dalej. Zatem możemy zadań pytanie, jakie plany na te kolejne lata?
Z naszej strony plany są jasne. Kontynuujemy to, co zaczęliśmy. Zbieramy kolejne urządzenia, czyli rozwijamy się dalej. Otwieramy kolejne wystawy czasowe i kolejne maszyny. W tej chwili mamy ponad 30 urządzeń. Chcemy, aby było ich jak najwięcej, nie chcemy, aby trafiły na złom, ale żeby było pokazywane. To jest nasza historia – dodaje Patryk Kamiński Prezes Fundacji Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich
No właśnie w muzeum można zobaczyć wiele ciekawych maszyn. Są to urządzenia poligraficzne w większości prasy drukarskie, ale również urządzenia introligatorskie. Ciekawostką jest, że muzeum posiada urządzenie, jedyne w Polsce. Mowa tutaj o zszywarce Brehmera, niemieckiej produkcji z końca XIX wieku.
Podczas jubileuszu nie zabrakło podziękowań, jak również życzeń, od Prezydenta Miasta, a także dyrektorów placówek kulturalnych, czyli Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki.
Podczas 5-letniej historii, muzeum odwiedziło ponad 3000 osób. Polecamy również odwiedzić to muzeum w wolnej chwili. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Napisz komentarz
Komentarze