Marzenia się spełniają. Marzenia dotyczą nas wszystkich. Marzeniem społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku było stworzenie ECO-pracowni na terenie znajdującym się przed budynkiem szkoły. I to się udało. Marzenie się spełniło. „Leśny Zakątek” – bo tak nazywa się nowa ECO-pracownia – właśnie został otwarty.
Zanim dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, przygotowana była krótka część artystyczna, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczno-wokalno-instrumentalne.
Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w otwarciu tej Eco-pracowni pod chmurką. Jest to kolejna ECO-pracownia, która powstała w naszym mieście. Jest tu przepięknie. Wszystko to dla dzieci, które uczęszczają do tej szkoły. W przyjaznych warunkach będą mogły się uczyć i odpoczywać – mówi Małgorzata Kańska-Kipigroch Zastępca Prezydenta Radomska.
To będzie świetne miejsce do nauki i zgłębiania wiedzy empirycznie.
Będą tutaj się odbywały lekcje przyrody, jak i lekcje biologii. Można będzie prowadzić obserwację edukacyjne, także poza odpoczynkiem ma to tuż walory naukowe – dodaje – Małgorzata Krupska Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w UM w Radomsku.
Jak ważna jest ta pracownia dla społeczności szkolnej?
Nasza szkoła jest umiejscowiona przy główniej ul. Narutowicza. Do tej pory cieszyliśmy się bogatym drzewostanem Cała ECO-pracownia i te nasadzenia roślin zielonych doskonale uzupełnią tę infrastrukturę zieloną, która jest przed naszą szkołą – mówi Danuta Kaczmarczyk Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku.
Ta ECO-pracownia to idealne miejsce do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci będą mogły dokonywać doświadczeń i to w sposób empiryczny, czyli najciekawszy z możliwych. Będzie to również doskonałe miejsce do wzbogacenia sposobów prowadzenia i realizacji podstawy programowej.
Leśny zakątek to jednak nie tylko miejsce, gdzie będzie się uczyło, to również miejsce, gdzie będzie można odpocząć. To miejsce integracji społeczności szkolnej.
Koszt utworzenia pracowni wyniósł 62,5 tys. zł. Blisko 58 tys. zł pochodziło z dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie".
Napisz komentarz
Komentarze