Przypomnę, że w ramach Budżetu Obywatelskiego wykonano wiele inwestycji, od zatoczek, gdzie można bezpiecznie zostawić dziecko przed szkołą, po tężnię, siłownie, chodniki, projekty miękkie, które były realizowane.
Czekamy teraz na nowe, kreatywne, nietuzinkowe pomysły i liczymy na to, że mieszkańcy Bełchatowa taką kreatywnością się wykażą - mówi Kryspina Rogowska Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.
W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym, pula to jest 1 000 000 zł. 900 000 to projekty twarde, czyli najogólniej mówiąc różne inwestycje, np. boiska sportowe, tężnie, ścieżki rowerowe czy place zabaw. natomiast 100 000 przeznaczone jest na projekty miękkie, szkolenia, warsztaty, wydarzenia tematyczne, zawody sportowe czy koncerty.
Zgodnie z harmonogramem tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, projekty można składać do 19 maja. Formularze wraz z listami poparcia należy składać osobiście w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki. Złożone wnioski przejdą formalną i merytoryczną weryfikację. Wszystko po to, aby wyłonić listę projektów, na które bełchatowianie będą mogli oddawać swoje głosy. Zakwalifikowane pomysły poznamy na początku sierpnia, a wyniki internetowego głosowania zostaną ogłoszone w połowie września. Zwycięskie pomysły miasto zrealizuje w 2024 roku.
Szczegółowe informacje na temat BO będą na bieżąco zamieszczane na belchatow.pl oraz na specjalnej, dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu Bełchatowa stronie: decydujemy.belchatow.pl.
Źródło: Urząd Maista w Bełchatowie.
Napisz komentarz
Komentarze