Jeśli Twój dzielnicowy jest SuperDzielnicowym, możesz go zgłosić w ramach specjalnej akcji społecznej, w której może zostać nagrodzony za swoją pracę. O co chodzi w tej akcji?
Pomysł akcji społecznej pn. „Dzielnica bez strachu” zrodził się na bazie serialu kriminalno-obyczajgego pt. „Dzielnica strachu”. Akcja ta ma na celu promowanie służby dzielnicowego, pokazanie, jak wygląda praca funkcjonariusza.
Dzielnicowy jest to funkcjonariusz, nazywany również policjantem pierwszego kontaktu. Z racji tego, że to on najwięcej przebywa w terenie, zna swoją lokalną społeczność, zna problemy swoich ludzi. Można powiedzieć, że dzielnicowy powinien być takim komunikatywnym, sprawnym negocjatorem, mediatorem. Wiele spraw spornych pomiędzy mieszkańcami, dobry dzielnicowy potrafi zakończyć wiele spraw, które nabierają trybu procesowego i kończą się na ławie sądowej.
Z uwagi na to, zachęcamy, aby wskazać tego dzielnicowego, którego praca jest tak ważna dla lokalnej społeczności. Zachęcamy do wzięcia udziału, w okazji akcji społecznej pn. #DzielnicaBezStrachu. Na tej stornie możemy zagłosować na swojego dzielnicowego, wpisując jego imię, nazwisko, rejon, w którym pełni służbę, ulica, dzielnica, czy miasto, kod pocztowy, a co najistotniejsze, dlaczego ten dzielnicowy powinien wygrać, czym się przyczynił dla lokalnej społeczności i powinien dostać miano najlepszego SuperDzielnicowego - mówi asp. Agnieszka Kropisz Komenda Powiatowa Policji w Radomsku
A co, jeśli nie znany swojego dzielnicowego? Żaden problem i na to jest rozwiązanie w postaci specjalnej apki. Mowa tutaj o darmowej aplikacji Moja Komenda. Tam bardzo szybko zobaczymy, kto jest naszym dzielnicowym.
Akcja trwa do 21 kwietnia. Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla dzielnicowego, jak i dla danej dzielnicy, w której ten dzielnicy wygra.
Głosowanie na SuperDzielnicowego rozpoczyna się 3 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia.
Szczegóły i przebieg plebiscytu na stronie:
Napisz komentarz
Komentarze