W szkoleniu w Piotrkowie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie rozpoczął Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.
- Bardzo dziękuję wszystkim za obecność. Cieszę się, że nasze inicjatywy cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Kolejne spotkania odbędą się m.in. w Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach i Łowiczu – mówił wicemarszałek Ziemba. – Obecnie 1/3 populacji województwa łódzkiego to seniorzy. Chcemy dać Wam możliwość aktywnego rozwoju. Wychodzimy do Was z nowymi pomysłami, byście żyli aktywnie, bezpiecznie i zdrowo.
Katarzyna Maciołek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi podkreślała, że dzisiaj seniorzy nie chcą być postrzegani jako babcia i dziadek, którzy siedzą w kapciach i opiekują się wnuczkami. Oni chodzą na siłownię, basen, są w ruchu.
- Widzimy, że seniorzy z naszego regionu są coraz bardziej zaangażowani w życie lokalnych społeczności. Chętnie biorą udział w wykładach na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Świetnie się bawią i chcą rozwijać – zaznacza dyrektor Maciołek.
Celem tego spotkania jest przekazanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i zdrowia – dodaje wicemarszałek Ziemba.
O bezpieczeństwie i cyberzagrożeniach opowiedział seniorom kom. Grzegorz Mikołajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zaś wykład „Zdrowe odżywianie kluczem pogodnej jesieni życia” poprowadziła Edyta Owczarczyk z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Województwo Łódzkie dba o seniorów. Uruchomiony został dla nich Wojewódzki Telefon Wsparcia dla Seniorów. Dzwoniąc pod numer 42 20 819 99 można porozmawiać z prawnikiem, psychologiem bądź pracownikiem pomocy społecznej.
Wszyscy, którzy ukończyli 60 lat mogą otrzymać Kartę Seniora. To wiele zniżek m.in. na wydarzenia kulturalne, masaże i wypoczynek.
Napisz komentarz
Komentarze