Technologia ułatwia nam życie i można przekonać się o tym na każdym kroku. Kto z nas nie posiada smartfona, urządzeń AGD czy RTV? Wspomniane sprzęty ułatwiają nam życie codzienne, jednak technologia coraz częściej nie tylko ułatwia nam życie, ale i je ratuje.
Polskie szpitale wzbogacają się w nowoczesny sprzęty i nie inaczej jest w przypadku Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Szpital może pochwalić się, jako jeden z pierwszych szpitali w kraju, wysoce nowoczesnym robotem chirurgicznym Versius, który wykorzystywany będzie w operacjach urologicznych.
To historyczny moment dla naszego szpitala, ale przede wszystkim dla pacjentów, którzy od dziś mogą być leczeni właśnie tą metodą. Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, aby chorzy pacjenci byli jak najlepiej zaopiekowani i aby mogli korzystać z osiągnięć najnowocześniejszej medycyny. Dziś możemy pochwalić się zdobyciem robota Versius i przeprowadzeniem pierwszej w naszym województwie operacji z jego pomocą. To pierwsza taka operacja w województwie łódzkim. Otrzymaliśmy certyfikat ISO, komisja oceniająca przyznała nam również certyfikat akredytacyjny. To wszystko składa się na niewątpliwy sukces medyczny naszej placówki Mamy w planie kolejne projekty i pomysły na wprowadzenie następnych nowoczesnych procedur medycznych dla naszych pacjentów. Oprócz onkologii, idziemy także w kierunku rozwoju kardiologii, również tej inwazyjnej, a także neurologii – mówił dyrektor bełchatowskiego szpitala, dr n. med. Andrzej Kowalski
Zdrowie jest tą wartością, którą my Polacy, cenimy najbardziej. Nasza współpraca z miastem i szpitalem zaowocowała ogromnymi zmianami w lecznicy. Poziom i jakość leczenia zostały w ostatnim czasie niezwykle podniesione, dzięki czemu możemy szybciej i skuteczniej ratować zdrowie oraz życie mieszkańców naszego województwa. Różne szpitale przymierzają się do pozyskania tego typu sprzętu, a Bełchatów je wyprzedził – mówił wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.
Robot Versius stosowany jest głównie w chirurgii układu pokarmowego oraz w operacjach urologicznych Składa się on z konsoli chirurga, mobilnej kolumny endoskopowej z kamerą oraz z trzech mobilnych kolumn narzędziowych W sali operacyjnej konfiguracja systemu zajmuje około 15 minut, co pozwala na jego szybkie dostosowanie do planowanej operacji oraz efektywne wykorzystanie w pracy bloku operacyjnego, także jest to niezwykle nowoczesne urządzenie.
Napisz komentarz
Komentarze