Kiedy koniec inwestycji?
- Koniec inwestycji zaplanowany jest na 31 grudnia br. Z uwagi na istniejące warunki pogodowe, przede wszystkim opady deszczu, dosyć obficie występujące w listopadzie, a następnie przymrozki na początku grudnia spowodowały, że planowany termin realizacji inwestycji musiał zostać przesunięty o miesiąc, ponieważ pierwotnie zakładaliśmy, że inwestycje zakończymy z końcem listopada br. - mówi Tomasz Głowacki, wójt Gminy Drużbice.
Co w ramach termomodernizacji zostało zrobione?
- To jest przede wszystkim kompleksowa termomodernizacja budynku, czyli dostosowanie budynku do standardów, już dzisiaj najnowszych, jeżeli chodzi o emisję gazów cieplarnianych, dwutlenku węgla a przede wszystkim emisję ciepła na zewnątrz. Chodzi o kompleksową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, chodzi o docieplenie ścian styropianem o grubości 20 cm, a także docieplenie fundamentów oraz stropodachów – mówi nam Tomasz Głowacki, wójt Gminy Drużbice.
Jaki był koszt inwestycji?
- Całościowo, koszty inwestycji zostały wycenione na 295 000 zł po przetargu, w tym około 60% to są środki z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dodaje Tomasz Głowacki, wójt Gminy Drużbice.
Jak ważna jest to inwestycja dla gminy?
- Jest to bardzo ważna inwestycja dla gminy, ponieważ znajdujemy się w głównym, najważniejszym budynku Urzędu Gminy w Drużbicach, jeśli chodzi o kwestię obsługi naszych interesantów, naszych mieszkańców, ale i naszych gości, którzy przyjeżdżają do naszej gminy i bardzo zależy mi na tym, aby ten budynek wyglądał estetycznie - tłumaczy Tomasz Głowacki, wójt Gminy Drużbice.
Czy gmina ma w planach inne projekty proekologiczne?
- Tak, oczywiście. My jako Gmina Drużbice pozostajemy bardzo blisko z kwestiami związanymi z walorami ekologicznymi. Oprócz zadań typowo inwestycyjnych, bo w ostatnim czasie zakończyliśmy budowę zbiornika retencyjnego w miejscowości Wadlew, przy ujęciu wody. Skończyliśmy realizacje wodociągu, na terenie miejscowości Drużbice. Działamy również w niszy kulturalno-ekologicznej, związanej np. z konkursami ekologicznymi jak ten = na ECO-Choinke, z konkursami dotyczącymi pisania wierszy, wydawania tomików, ale także i pomocy poza ekologicznej, dla naszych najstarszych mieszkańców, którzy przebywają sami i w tym okresie świątecznym potrzebują specjalnej pomocy – mówi Tomasz Głowacki, wójt Gminy Drużbice.
Napisz komentarz
Komentarze